Regulamin sesji fotograficznej

Witaj, cieszę się, że tutaj mnie odwiedzacie. Chcę Wam opowiedzieć o swojej pracy, swoim patrzeniu na drugiego człowieka. Fotografie, które wykonuję cechują się naturalnością, estetyką, ponadczasowością. Proszę zapoznajcie się z moim portfolio na stronie jak i na social mediach. Jeśli nadal tu jesteście to oznacza, że akceptujecie mój styl fotografii, to jak kadruję, jak wygląda cały efekt końcowy zdjęć. Oznacza to, że zgadzacie się na moją artystyczną interpretację fotograficzną zdjęć.

1. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.

2. Zainteresowani sesja zdjęciową muszą powierzyć Fotografowi swoje dane: imię i nazwisko, adres meilowy oraz numer telefonu.

3. Zajmuje się głównie fotografią ślubną, narzeczeńską, rodzinną i portrety kobiece oraz męskie

4. REZERWACJA TERMINU: Osoby zainteresowane sesją zdjęciową proszę o kontakt MIESIĄC WCZEŚNIEJ przed zainteresowaną datą. Dlaczego? Wstępna rezerwacja pozwoli mi swobodnie zaplanować grafik. Na kilka dni przed wyznaczonym terminem potwierdzam z Wami godzinę i miejsce sesji. Sesje wykonuję od wtorku do soboty (jeśli jest dostępna). Nie pracuję w niedziele i święta. Wyjątkiem stanowią reportaże na chrzcie św. lub poprawiny weselne.

5. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia do 15 minut proszę o kontakt, że taka sytuacja będzie miała miejsce. Ponad 30 minut spóźnienia skutkuje krótszym czasem poświęconym na wykonanie sesji.

6. W przypadku sesji wykonywanych w plenerze istnieje możliwość zmiany terminu zdjęć JEDEN RAZ ze względu na załamanie pogody (deszcz, burza, silny wiatr). Wykonuję sesje plenerowe w dni pochmurne. Dla mnie są to idealne warunki do fotografowania. Was nie razi słońce i mamy większą swobodę podczas sesji. W przypadku gorących i mocno słonecznych dni sesję wykonuję wcześnie rano, bądź późne popołudnie po godz. 17:00. Sytuacja chorobowa również może być powodem do zmiany terminu.

7. Dojazd w powiecie strzeleckim jest darmowy. Wszelkie dalsze trasy pobieram opłatę 1zł/1km (licząc  w obie strony). Wszelkie wejścia do pałaców, obiektów wymagających biletów opłacacie Wy.

8. ROZLICZANIE: Wynagrodzenie za sesję zdjęciową pobieram w dniu sesji. Cała kwota może być wpłacona gotówką lub przelewem. Jeśli potrzebujesz fakturę proszę o wcześniejszą informację.

9. Czas oczekiwania na pliki cyfrowe to 15 dni roboczych. Najpierw otrzymacie galerię internetową z własnym hasłem, w której będziecie dokonywać wyboru ulubionych zdjęć. Galeria składa się ze zdjęć wyselekcjonowanych i obrobionych w programie Lightroom. Ilość plików zgodna z wybranym pakietem. Jest możliwość dokupienia większej ilość plików według aktualnego cennika.

10. Z całej sesji fotograf polegając na swoim zamyśle estetyki dokona selekcji zdjęć według własnego uznania. Fotograf zastrzega sobie prawo do decyzji które zdjęcie będzie w kolorze a które czarno-białe. Nie ma możliwości wglądu do pozostałych plików, które fotograf uzna za nieudane lub nieatrakcyjne. Po oddaniu zdjęć nie ma możliwości nanoszenia korekt. Nie sprzedaję surowych plików raw ani zdjęć nieobrobionych.

11. Na wybór zdjęć  macie czas 14 dni.

12. Po wyborze zdjęć, opłaceniu dodatkowych plików wysyłam gotowe duże zdjęcia jpg meilem do pobrania. Link jest aktywny 7 dni. Odbitki które są w pakiecie sesji odbieracie osobiście w ustalonym przeze mnie terminie.

13. Na sesji chcę abyście czuli się swobodnie, dużo Wam będę podpowiadać, ale ważne jest dla mnie Wasze podejście. Dobry humor kluczem do sukcesu. 🙂

14. Nie zmieniam komputerowo Waszych sylwetek, ani też nie będę „czyścić” twarzy tak, aby wyglądały jak z magazynów-to nie mój styl. Retusz jest tylko w przypadku zmian skóry, które mają miejsce chwilowo (nie są stałe np. siniaki, wypryski, ugryzienia owadów). Nie usuwam też mebli, ludzi w tle ani nie wykonam innych “zachcianek” graficznych.

15. Nie wyrażam zgody na kadrowanie przez Was otrzymanych zdjęć, ani nakładania jakichkolwiek filtrów na Instagrama- posiadam prawa autorskie końcowego pliku.

16. Udostępnianie wizerunku (zdjęć). Biorąc udział w sesji zdjęciowej wyrażacie/bądź nie wyrażacie zgody na publikację wizerunku oraz imion. Jednak bez Waszej zgody nie udostępniam zdjęć w mediach społecznościowych, ani też dla żadnych innych celów komercyjnych. Decyzje o publikacji możecie podjąć na sesji lub też po obejrzeniu zdjęć. W każdej też chwili możecie cofnąć zgodę.  Bardzo się ucieszę,  jeśli będę mogła kilka ujęć (które wybiorę) z Waszej sesji udostępnić. Tak Wy trafiliście do mnie, bo ktoś też wyraził zgodę i mogliście zobaczyć jak wykonuję zdjęcia.

17. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.

18. Na zapytania ofertowe staram się odpowiadać w ciągu 24 godzin, najpóźniej 2 dni.

19. Ubiór na sesję we własnym zakresie. Na sesje rodzinne/narzeczeńskie sprawdzą się jasne, pastelowe ubrania, kolory ziemi. Unikamy mocnych wzorów, napisów, logo na ubraniach. Sesje kobiece- ubrania w których czujesz się dobrze. Przed sesja otrzymasz obszerny poradnik który pomoże Ci się przygotować do zdjęć. Makijaż i fryzura we własnym zakresie.

20. Sesje w plenerze wiążą się z ryzykiem ugryzień przed owady, skaleczeń lub otarć. Proszę abyście brali to pod uwagę i byli świadomi, że nie zawsze i wszędzie da się wykonać zdjęcia. Ja zawsze proponuję bezpieczne i sprawdzone miejsca.  Klient musi być świadomy wszelkich sytuacji niekomfortowych.